Wywiad - Mateusz Zachara

Organizatorzy Turnieju w rozmowie z zawodnikiem Górnika Zabrze - Mateuszem Zacharą:

1.Mateusz powiedz jak to jest być vice królem strzelców Ekstraklasy?


Jest to naprawdę miłe uczucie. Szczególnie że początek sezonu był dla mnie ciężki, tych bramek nie strzelałem i spadało na mnie sporo krytyki, ale na szczęście piłka zaczęła wpadać do bramki i teraz jest naprawdę niezle.

2.Pierwsze bramki strzelałeś jako trampkarz Rakowa Częstochowa,jak wspominasz tamten czas?


Okres spędzony w Rakowie wspominam bardzo dobrze, jest to mój pierwszy klub w którym zacząłem trenować i grać więc na pewno zajmuję on szczególne miejsce w moim sercu.

3.Grałeś w naszym Turnieju a teraz będziesz Gościem,który uświetni ceremonię wręczania nagród.Czy znajdziesz chwilkę dla młodych piłkarzy?

Takie turnieje jak ten, były dla mnie i kolegów z zespołu czymś wyjątkowym. Zawsze panowała wspaniała atmosfera a dla młodych zawodników było to czymś niesamowitym i wyjątkowym. Oczywiście chętnie odpowiem młodym piłkarzom na wszystko o co zapytają.

4.Górnik to wielki klub, jak czuje się jego napastnik?

Górnik to 14 krotny mistrz kraju. Granie w takim zespole to duży zaszczyt a stanie się jej ważnym punktem to wspaniała sprawa której życzę tym chłopcom którzy grają w tym turnieju.

5.Czy liczysz na grę w reprezentacji Polski?


Jeśli chodzi o reprezentację to jest to marzenie każdego kto gra w piłkę. Ja jednak podchodzę do tego bardzo spokojnie, to dopiero pierwsze pół roku na boiskach Ekstraklasy które mogę zaliczyć do udanych. To za mało aby grać w Reprezentacji :)

6.Co młodzi gracze muszą zrobić aby grać jak Mateusz Zachara?

Trenować, po prostu lubić trenować, przychodzić na każdy trening z uśmiechem nawet w tedy kiedy się po prostu nie chcę, bo takie dni też się zdarzają. W tedy właśnie trzeba zacisnąć zęby i trenować jeszcze mocniej. No i przede wszystkim bardzo mocno wierzyć że ,,Ja'' będę dobrym zawodnikiem.

Dziękujemy za rozmowę.
Darmowe strony www dla każdego