Wywiad - Andrzej Szydłowski - trener Promotora Zabrze

1. Jak ocenia Pan Turniej w Częstochowie?

Turniej w Częstochowie cieszy się dużym prestiżem w środowisku piłkarskim. Ilość drużyn wywodzących się z całego kraju, oraz poziom turnieju jest dla wielu młodych piłkarzy ogromnym i niezapomnianym przeżyciem. Świetna atmosfera wokół boiska oraz w kuluarach sprzyja ogromnemu wysiłkowi zawodników i motywuje ich do dalszej pracy treningowej. W tym miejscu należy podziękować wszystkim organizatorom na czele z Arturem Minkiną. Ich ogromny trud i wysiłek zauważają wszyscy uczestnicy tego turnieju. Wyjeżdżamy z Częstochowy szczęśliwi i zadowoleni.

2. Rok temu byliście najlepsi. Proszę podzielić się wrażeniami.


Postawa mojego zespołu była dla wszystkich ogromnym zaskoczeniem. W przedturniejowych rankingach nie byliśmy zaliczani do faworytów. Myślę,że sami chłopcy nie wierzyli na początku zawodów w swój końcowy sukces. Dopiero bardzo dobra postawa w drugim dniu turnieju (zwycięstwa nad Legią Warszawa i faworyzowanym Dunajecem Nowy Sącz) dały jej pewność w meczu finałowym z Mazovią. A potem była ogromna radość. Ten sukces pozwolił mojej drużynie na osiągnięcie dalszych zwycięstw w kolejnych turniejach (np. Turniej o Puchar RN Raków Częstochowa).

3. Czy Pana zespół zmienił się w porównaniu z zeszłorocznym?

Na tym etapie rozwoju zawodników i budowania zespołu każdy rok przynosi zmiany. Pracujemy nad tym aby cała drużyna prezentowała jeszcze wyższy poziom. Aby osiągnąć ten cel wzmocniliśmy sztab trenerski. W pracy pomaga mi były reprezentant Polski i Górnika Zabrze, olimpijczyk z Barcelony Dariusz Koseła.

4. Chcecie ponownie wygrać tę imprezę?


Zwycięstwem jest zaproszenie i uczestnictwo w tym turnieju. Na pewno chcemy pokazać dużo lepszą piłkę. Sukcesem dla mnie będzie progresja umiejętności poszczególnych graczy i całego zespołu. Jest dwadzieścia drużyn i każda marzy o sukcesie. A my jesteśmy jedną z nich !

5. Promotor to szkółka Górnika Zabrze. W którym momencie następuje przejście zawodników do słynnego klubu?

Promotor to klub, który bardzo ściśle współpracuje z czternastokrotnym Mistrzem Polski. Jest to dla nas ogromne wezwanie a zarazem motywacja do dalszej jeszcze lepszej pracy. Nasza współpraca polega na wstępnej selekcji i szkoleniu podstawowym, a po ukończeniu przez zawodnika szkoły podstawowej, przekazaniu go do Górnika Zabrze. Tak więc dla całego zespołu jest to ostatni rok reprezentowania barw SWSM Promotor Zabrze. W czerwcu 2014 drużyna wraz z zawodnikami, którzy pomyślnie zaliczą sito selekcyjne, przejdą pod skrzydła Górnika Zabrze.

6. Praca z dziećmi i młodzieżą to dla Pana żywioł, jak to wygląda na co dzień?

Na co dzień jest ciężka praca treningowa od świtu do nocy. Uważam, że ciężki i solidny trening przynosi wiele sukcesów i radości w życiu sportowym zawodnika i trenera. Moi wychowankowie reprezentowali lub reprezentują nasz kraj w meczach międzypaństwowych, zdobywają medale w mistrzostwach Polski, godnie reprezentują barwy Górnika Zabrze i Promotora. Sukcesy moich podopiecznych są dla nich i dla mnie bodźcem do jeszcze bardziej skutecznej i wytężonej pracy. Jestem nauczycielem wychowania fizycznego i trenerem Promotora i Górnika Zabrze, tak więc o każdej porze dnia mam styczność ze sportem i kulturą fizyczną. Piłka nożna i sport jest moim wielkim hobby, tak więc cieszę się ogromnie z tego co robię.

Na koniec dwa słowa do wszystkich uczestników Turnieju: Życzę wszystkim uczestnikom Turnieju przeżycia wielu wspaniałych bramek i niezapomnianych chwil w częstochowskiej hali. Do zobaczenia na boisku!

Dziękujemy za rozmowę.                                                                                                                 
Darmowe strony www dla każdego