Wywiad - Cezary Suchan

Rozmowa z Cezarym Suchanem prezesem Podokręgu Częstochowa:

Jak Pan ocenia nasz Turniej?

Śledzę go od kilku lat i uważam, że jest jednym z mocniejszych jeżeli chodzi o obsadę turniejów w kraju. Sama dwudniowa formuła świadczy już o rozmiarze całego przedsięwzięcia a poziom organizacyjny gwarantuje, że jest to prawdziwy festiwal piłki nożnej w wydaniu drużyn młodzieżowych. Poza tym o renomie turnieju świadczy fakt występowania dzisiaj na boiskach ekstraklasy czy pierwszej ligi wielu zawodników, którzy brali udział w przeszłości tych zawodów.

Czy wspiera Pan zawsze podobne inicjatywy?


Osobiście im kibicuję ale co ważniejsze cały Zarząd Podokręgu od początku kadencji bardzo mocno skupia się w swojej pracy na wspieraniu piłki dziecięcej i młodzieżowej więc tego rodzaju zawody sportowe są dla nas zawsze ważne i bardzo cieszy, że właśnie osoba trenera Artura Minkiny, a tym samym Przewodniczącego Wydziału Szkolenia Podokręgu poza wieloma obowiazkami znajduje jeszcze czas i siły na organizację turnieju o zasięgu ogólnopolskim.

Jak wygląda szkolenie młodzieży w Częstochowie?

Wydaje mi się że jak na nasz potencjał lig zawodowych bardzo dobrze. Mamy kilka szkółek piłkarskich, które powstały w ostatnich latach, kluby wiodące robią dobrą pracę i to musi zaowocować za 5-8 lat......Podokręg Częstochowa ostatnio świętuje sukcesy.

Proszę opowiedzieć o nich

Faktycznie czym więcej konsultacji i selekcji tym lepsze efekty. To zasługa systemu podejścia do pracy z dzieciakami, ale też i efekt utalentowanych roczników. To ze mamy świetnych zawodników w roczniku 2002, 2003, 2004 to fakt - co ciekawe bardzo dobrze wyglądają piłkarsko w rywalizacji z rówieśnikami pozostałych kadr podokręgów. Ostatnie zwycięstwa w turniejach w rywalizacji z nimi - wygrana w Turnieju z okazji Dnia Piłkarza oraz IX Turnieju Halowym - Młode Talenty im. Mariana Kozynackiego w Bielsku-Białej dają naprawdę powody do zadowolenia.

Liczy Pan na dobrą grę w Turnieju drużyn częstochowskich?

Oczywiście - choć dla mnie dobra gra to gra w piłkę, zaangażowanie, ciekawe kombinowane akcje - niekoniecznie wygrywanie 1:0 i murowanie bramki.

To chyba fajna sprawa, że Częstochowa znów będzie gościła drużyny z 8 województw?

Nie ma wielu imprez sportowych - piłkarskich w naszym mieście, które dają taki udział i zaangażowanie drużyn z całego kraju - i to mówi samo za siebie....Zresztą wiele klubów, które brały udział w poprzednich edycjach z niecierpliwością czeka na kolejne i chce wracać do Częstochowy co jest niewątpliwą zasługą organizatora.

Jakieś przesłanie dla uczestników?

Spełniajcie tylko swoje marzenia...!

Dziękujemy za rozmowę


To Ja Dziękuję....         
Darmowe strony www dla każdego