Wywiad - Artur Lenartowski

1. Artur, opowiedz proszę o początkach Twojej kariery piłkarskiej.

W wieku 8-miu lat rozpocząłem treningi w klubie UKS Olimpijczyk Częstochowa, działającym wówczas przy Szkole Podstawowej nr.49. Następnie w wieku 15-stu lat przeszedłem do juniorów Rakowa Częstochowa.Mój debiut w seniorskiej piłce nastąpił w 2006r,gdzie ówczesnym trenerem był Robert Olbiński,a drużyna Rakowa występowała na boiskach III-cio ligowych.

2.Jakie wspomnienia zostały Ci po Turniejach w hali Polonia, bo brałeś udział w pierwszych czterech?

Szczególnie pamiętam I-szy turniej,zapewne,dlatego że go wygraliśmy,a radość była ogromna!Czuliśmy się jak Mistrzowie Świata,może to się troszkę wydaje zabawne,ale wtedy,dla nas było to ważne zwycięstwo i wspomnienia zostają do tej pory!Oczywiście pozytywne.Do dnia dzisiejszego mam wycinki z gazet z tych,a także innych turniejów.Polecam wszystkim młodym chłopakom,żeby zbierali różne materiały tego typu.Po latach fajną rzeczą jest powrócić do tych chwil.Mam także kasetę magnetofonową,gdzie odpowiedziałem na kilka pytań,to też było przeżycie,a dzisiaj jest z tego niezły ubaw.

3. Czy pamiętasz zawodników występujących w tej imprezie?

Muszę przyznać,ze nie jestem pewien na których dokładnie turniejach rywalizowaliśmy ze sobą,ale na pewno było wiele ciekawych zawodników,którzy później zaistnieli w dorosłej piłce na boiskach ekstraklasy m.in Maciej Sadlok,Jacek Kiełb,Mateusz Bukowiec,Dawid Sołdecki i kilku innych.

4. Jak czujesz się w Koronie Kielce?

W Kielcach jestem od ponad dwóch lat i czuję się naprawdę dobrze.Początki nie były może zbyt obiecujące,ale myślę,że teraz wygląda to całkiem nieźle.Dość dużo czasu potrzebowałem,żeby sie zaaklimatyzować,więcej niż niektórzy zawodnicy potrzebują po przyjściu do nowego klubu.Najważniejsze jednak,że wkomponowałem się w drużynę,a także zostałem na dłużej niż było na początku zakładane.

5. Planujesz kiedyś powrót do Rakowa? Może pomożesz w awansie do Ekstraklasy?

Będąc młodym chłopcem marzyłem,żeby grać w Ekstraklasie i naprawdę warto wierzyć w to co się robi.Dlatego teraz postawiłem sobie "poprzeczkę" jeszcze wyżej!Co prawda nie można niczego zakładać,tym bardziej w piłce nożnej.Zobaczymy co Bozia da!Ale walka z Rakowem o awans do Ekstraklasy brzmi bardzo ciekawie i obiecująco.

6. Na koniec proszę o podpowiedź dla młodych zawodników, którzy zagrają w Turnieju, co trzeba zrobić aby zagrać w Ekstraklasie?

Ciężko trenować i nie omijać nauki w szkole!Nie rezygnować zbyt pochopnie gdy coś nam nie wychodzi,bo sukces jest w dużej mierze kwestią wytrwania!Trzeba także zaufać swojemu trenerowi,że wie co robi i zna się na rzeczy!

Dziękuję za rozmowę.                                                                                                                 
 
Darmowe strony www dla każdego